ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU
Włosy rodzaje Włosy pielęgnacja

Włosy cienkie

Niestety włosy cienkie są w wielu przypadkach jednocześnie włosami tłustymi. Łatwo elektryzują się, w czasie wilgoci, a fryzura się odkształca, plącze, sprawiając wrażenie nierówno obciętych włosów. Włosy cienkie - jeżeli są tłuste - tłuszczą się nie tylko przy nasadzie, lecz na całej długości. Zaletą tych włosów jest to, iż szybko schną, dają się łatwo modelować i mają tendencje do lekkiego falowania czy kręcenia. Włosy cienkie nie oznaczają włosów słabych, zwykle jest ich bardzo dużo, lecz nawet wtedy nie odnosi się wrażenia, iż fryzura gęsta jest właśnie przez ten rodzaj włosa. Bezsensowne jest uporczywe tapirowanie włosów, przede wszystkim już dawno niemodne, sprawiające nienaturalne wrażenie i niszczące włosy. Gdy włosy cienkie są tłuste, ale nie farbowane i nie rozjaśniane, można ich gęstość optycznie powiększyć przez zrobienie trwałej ondulacji. Ma ona tę właściwość, że zmniejsza również intensywność tłuszczenia się włosów.

Włosy cienkie można farbować prawie na wszystkie kolory, unikając jednak bardzo jasnych, gdzie stosuje się wysoki procent utlenionej wody, mającej duży wpływ na stan zdrowotności włosów. Zwykle włosy cienkie są łatwiejsze w procesie farbowania, szybciej chwytają pigment farby. Najlepszą radą na to, aby z włosów takich być zadowoloną to idealne strzyżenie. Przy włosach cienkich nie jest wskazana fryzura długa, gdyż liczba włosów wydaje się wówczas mniejsza, a one same jeszcze cieńsze. Najwłaściwsze są uczesania krótkie, najwyżej półdługie, sięgające karku. Włosy należy strzyc regularnie raz w miesiącu, gdyz nawet jeden centymetr może już powodować gorsze układanie się fryzury. Włosy cienkie, tłuste, myje się często, aby nie dopuścić do tworzenia się pozlepianych, matowych pasemek i dzielenia włosów na całej głowie. Do mycia stosować szampony lub całe jajka. Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów można używać do układania specjalnych płynów albo żelu. Kosmetyki te mają działanie anty statyczne, przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów, fryzura lepiej się układa. Ilość odżywki, płynu czy żelu powinna być bardzo mała, gdyż włosów cienkich nie można obciążać, to samo dotyczy lakieru. Jeżeli lakierujemy, to takim kosmetykiem, który tylko bardzo delikatnie utrwala, nie tworzy na głowie wyczuwalnej dłonią siateczki.

Jeszcze jedną zaletą włosów cienkich jest - jeżeli są zdrowe - duży połysk, aby go nie zmniejszać nie modelujemy włosów zbyt gorącymi suszarkami, wałków zbyt mocno nie zakręcamy, nie nawijamy też włosów na wałki na noc. Przy włosach cienkich trzeba umiejętnie dobierać nakrycie głowy; każda ciężka czy obciskająca czapka od razu spłaszczy uczesanie i będzie miała wpływ na szybsze tłuszczenie się włosów. Nosi się więc lekkie, wełniane czapeczki, fantazyjnie zawiązane wełniane chustki albo okrycia z kapturami. Wszystkie nakrycia głowy z tworzywa sztucznego powodują silne elektryzowanie się włosów, a szczególnie włosów cienkich. Trudno jest wówczas włosy uczesać i ułożyć.