ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU

Zagęszczanie włosów

W ostatnich latach nastąpił prawdziwy boom na zagęszczanie włosów wśród kobiet. Dotyczy on głównie tak zwanych włosów doczepianych, ale i nie tylko...

Obecnie Panie coraz częściej decydują się na zabieg zagęszczania włosów. To zazwyczaj stosowanie różnego rodzaju dopinek, które dają efekt gęstszej fryzury. Takie dopinki różnią się oczywiście jakością. Mogą być wykonane z włosów syntetycznych lub naturalnych. Oczywiste jest, że lepsze będą zawsze naturalne niż syntetyczne. Niestety za tą prawidłowością, jak to zazwyczaj bywa, podąża również cena i te naturalne są znacznie droższe od syntetycznych. Naturalne kosmyki znacznie lepiej się układają, można je również znacznie łatwiej pielęgnować niż syntetyczne.

Zagęszczanie włosów można wykonać na kilka sposobów. Ostatnio bardzo modne stały się włosy na klipsach, czyli dopinki, które doczepia się do głowy za pomocą specjalnych klipsów. Nieco starszą metodą jest zgrzewanie. Niestety metoda ta powoduje znaczne osłabienie i zniszczenie naturalnych pasm.

zagęszczanie clip in

Innym ciekawym sposobem zagęszczenia włosów jest metoda microringów, czyli doczepienie dodatkowych kosmyków. Niestety jest to dość skoplikowany proces i może być wykonany jedynie przez doświadczoną osobę. Do doczepienia włosów za pomocą microringów potrzebne są specjalne szczypczyki do ich zaciskania. Ważne jest aby robić równe przedziałki, a następnie wydzielać równe kosmyki, do których są doczepiane nowe włosy. Metoda microringów jest dość pracochłonna, bo zazwyczaj dodaje się ok. szcześćdziesięciu kosmyków, ale efekt jest bardzo trwały i bardzo komfortowy. Wiadomo, że włosy będą rosły, a więc microringi będą się przesuwać, ale wtedy wystarczy co jakiś czas po prostu poluźnić mircroringi i podciągnąć je do góry.

Nowością na rynku jest zagęszczanie włosów za pomocą kosmetyku Nanogen. W kosmetyku znajdują się drobne, keratynowe mikrowłoski, które wczepiają się w prawdziwe włosy i zagęszczają je.

Metoda zagęszczania włosów za pomocą mikrowłókien jest najbardziej zalecana dla osób, które mają rzadką fryzurę i najczęściej prześwituje im skóra głowy. Stosowanie Nanogenu daje spektakularny efekt gęstości w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Kosmetyk dostępny jest w 10 naturalnie wyglądających odcieniach. Kolory te można dodatkowo ze sobą łączyć, aby w ten sposób uzyskać dowolny odcień.

zagęszczanie włosów kobieta

Efekt gęstych włosów uzyskany w ten sposób utrzymuje się do mycia włosów kiedy to Nanogen zostaje całkowicie spłukany. Po wysuszeniu włosów można zagęścić włosy ponownie. Zagęszczanie włosów za pomocą Nanowłókien Nanogen jest coraz bardziej popularne wśród Polaków, decyduje o tym niska cena, prosty i szybki sposób zastosowania oraz bardzo ładny, estetyczny wygląd. Również salony fryzjerskie coraz częściej w swojej ofercie posiadają mikrowłókna i zagęszczają włosy swoim klientom w ten prosty i skuteczny sposób.

zagęszczanie włosów mężczyzna

Co kryje się pod intrygującą nazwą niechirurgicznego uzupełniania włosów?

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się również metoda niechirurgicznego zagęszczania włosów, która polega na wykonaniu odlewu z głowy, a następnie dobraniu idealnej peruki. Peruka taka jednak niewiele ma wspólnego z perukami znanymi powszechnie, gdyż wygląda ona bardzo naturalnie, daje dużo większy komfort, gdyż prawdziwe włosy są wyprowadzane nad perukę za pomocą specjalnego szydełka, a więc skóra głowy może lepiej oddychać i włosy mogą swobodnie się układać. Wadą tego typu zabiegu jest cena, która kształtuje się w okolicach kilku tysięcy złotych, długi czas oczekiwania, gdyż tego typu peruki wykonuje się zazwyczaj za granicą, no i fakt, że ostatecznie jest to jednak peruka, a nie prawdziwe włosy.

niechirurgiczne zagęszczanie włosów

Ostatnią, ale nie mniej skuteczną metodą zagęszczania włosów jest przeszczep. Przeszczep wykonuje się w 90% u mężczyzn. Dlaczego tego typu zabieg rzadko stosuje się u kobiet?

Na zabieg przeszczepu włosów zazwyczaj decydują się Panowie, gdyż na głowie w tylnej części pozostają widoczne blizny, poza tym zabieg jest dość bolesny, a efekt końcowy jest delikatnie mówiąc średnio satysfakcjonujący. Chodzi o to, że zagęszczając włosy w ten sposób, nigdy one nie będą tak gęste jak naturalnie, a ponadto, zabierając włosy z jednego miejsca i wszcepiając je w inne, siłą rzeczy gdzieś włosów będzie więcej, a gdzieś mniej. Dlatego mimo, że efekt jest trwały do końca życia, często jest on niewystarczający dla wymagających klientów i klientek.

zagęszczanie przeszczepem

Pobór włosów zazwyczaj następuje z części potylicznej gdzie jest ich zazwyczaj najwięcej i wszczepia się je w części czołowej bądź środkowej głowy. Chirurg nie może pobierać włosów z dowolnej części głowy, gdyż na głowie w niektórych miejscach są żyły, których uszkodzenie mogłoby być bardzo niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. W ostatnich czasach odchodzi się od zagęszczania włosów metodą strip czyli wycięcia całego paska włosów z części potylicznej, następnie wydzielenia z tego paska tysięcy pojedyńczych włosów i wszczepiania ich w miejsca przerzedzone. Obecnie bardziej popularną metodą, mimo że znacznie droższą, jest zagęszczanie włosów za pomocą metody FUE, czyli pobieranie za jednym razem jednego włosa. Dzięki tej metodzie, eliminuje się bliznę z tyłu głowy, kosztem wydłużenia czasu zabiegu i przez to oczywiście wzrastają koszty takiej operacji.