ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU
Włosy rodzaje Włosy pielęgnacja

Szczotkowanie włosów

Jest to również rodzaj masażu skóry głowy, polegający na użyciu włosianej, dość twardej szczotki. Powoduje przekrwienie skóry, rozprowadza warstwę łoju na skórze, usuwa z włosów kurz i inne zaburzenia. Zaleca się szczotkowanie przy włosach grubszych, normalnych i suchych. Szczotkowanie włosów tłustych może spowodować szybsze tłuszczenie się włosów, przy włosach cienkich, farbowanych, łamliwych intensywne szczotkowanie też nie jest wskazane. Tak jak wiele zabiegów, radzimy wypróbować ten rodzaj kuracji indywidualnie. Jeżeli stan włosów poprawi się, włosy będą szybko rosły, połysk ich zwiększy się, elastyczność i sprężystość będzie znaczna, wówczas warto codziennie poświęcić kilka czy kilkanaście minut na szczotkowanie.

Szczotkę powinno się myć często, aby brud i tłuszcz znajdujący się na niej nie został ponownie naniesiony na włosy. W jaki sposób szczotkuje się włosy? Polecamy następującą metodę. Siadamy wygodnie w fotelu, głowę schylamy do przodu, włosy dokładnie rozczesujemy grzebieniem. Bierzemy pojedyncze pasma włosów i szczotkujemy od nasady do końca, powtarzając ten ruch wielokrotnie, następnie przechylamy głowę dość głęboko do tyłu i szczotkujemy włosy do tyłu. Ruchy szczotkowania powinny być dość energiczne, można jednocześnie dochodząc do nasady włosów lekko masować skórę.

Włosy szczotkuje się także na leżąco. Układamy się wygodnie na tapczanie, tak aby głowa zwisała poza długość tapczanu i szczotkujemy leżąc na plecach i na brzuchu. Taki sposób jest może mniej wygodny, lecz powoduje lepsze przekrwienie skóry głowy. Do szczotkowania nie nadają się żadne szczotki druciane, gdyż będą łamały włosy i kaleczyły skórę.