ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU
Fryzury

Moda odgrywa bardzo ważną rolę w wyborze fryzur. Zmienia się ona w zasadzie co roku, lecz zachowując wiele podstawowych linii. I tak np. moda na modelowanie włosów "na szczotkę" trwa przecież już wiele lat i można śmiało zaryzykować twierdzenie, iż gwoli wygody wszystkim kobietom ten rodzaj czesania będzie nieomal wieczny, przyjmując oczywiście takie czy inne zmiany. Jeżeli kobieta chce być elegancka, modna i dobrze wyglądać powinna z mody wybierać to, co jest dla niej najbardziej odpowiednie. Musi więc brać pod uwagę swój wiek, charakter pracy, owal twarzy, rysy, sylwetkę. Każdego roku lansowanych jest kilka fryzur bardzo ekscentrycznych, polegających na dość znacznym wycieniowaniu i asymetrii. Są to uczesania wprawdzie bardzo modne, ale też i trochę niebezpieczne. Przede wszystkim wymagają zawsze świeżej, umytej głowy, częstego strzyżenia i modelowania. Ponadto fryzura asymetryczna nie jest łatwa do uczesania się samej w domu.

Jest też lansowanych sporo fryzur na specjalne okazje, typowo wieczorowych czy balowych, wymagających misternego ułożenia czy uczesania. Do uczesań takich dopina się małe dopinki, pojedyncze warkoczyki, koczki, loki. Są to jednak zdecydowanie fryzury nadające się na bal-maskaradę, bal sylwestrowy, przyjęcia ślubne lub inne większe uroczyste okazje A jakie fryzury ma wybrać przeciętna kobieta ? W okresie zimowym mogą to być uczesania bardziej skomplikowane, więcej fal, loczków z bardzo prostej przyczyny, iż trzymają się one dłużej pod ciepłymi okryciami głowy. Latem lepiej i naturalniej wyglądają włosy uczesane bardziej swobodnie, luźniej, gdyż należy brać pod uwagę korzystanie ze sportów, zwiększoną potliwość organizmu, kąpiele.

Na co dzień po zwykle bardzo pracowitym dniu prawie każdej kobiety, trudno jest lansować zmianę uczesania w ciągu dnia i na wieczór. Nie można jednak nosić przez 12 godzin uczesania nie tkniętego grzebieniem ani szczotką, gdyż wygląda ono nieświeżo, matowo, a nawet przez tak krótki okres czasu zbiera się na włosach warstwa kurzu lub brudu, który usuwa się przez rozczesanie szczotką. Jeżeli kobieta ma mało czasu dla siebie, a także brak jej środków finansowych za wizyty u fryzjera, niech nosi fryzurę z włosów półdługich, sięgających około 2 cm za uszami. Można je wtedy myć i suszyć suszarką, boki podpinać klamrami lub grzebykami, ewentualnie na lato wiązać kilkakrotnie złożoną cienką chustę w formie opaski okalającej włosy.