ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU
Łupież

Łupież polega na tym, że na owłosionej skórze głowy tworzą się drobne i liczne przylegające do niej łuseczki, skóra obok pokryta jest dość grubą warstwą łojową. Można to łatwo sprawdzić jeżeli np. po zrobieniu przedziałka przyłoży się do tego miejsca bibułkową serwetkę; już. po kilku minutach wystąpią na niej tłuste plamy.

Łupież tłusty występuje częściej u mężczyzn aniżeli u kobiet. Przeważnie łupież łojotokowy zaczyna się pojawiać już w okresie dojrzewania. Ma on duży wpływ na stan włosów, nie wspominając już o tym, że sprawia bardzo nieestetyczne wrażenie, gdyż włosy są posklejane w pasma, matowe. Zalegające na głowie łuski, zwykle po pewnym czasie nawarstwione, powodują wypadanie włosów, na skórze mogą się tworzyć strupy, co jest już stanem zapalnym, któremu zwykle towarzyszy dość uporczywy świąd. Przy nasadzie włosów - na czole, może wystąpić zaczerwienienie i złuszczanie skóry. Łupież tłusty łączy się zawsze z łojotokiem skóry, najczęściej jest to jednocześnie nadmierne natłuszczanie skóry twarzy i głowy. Zarówno łojotok twarzy jak i włosów, powinien być leczony systematycznie przez lekarza dermatologa. Kuracja wymaga czasu oraz cierpliwości. Dużą rolę odgrywają czynniki ogólnoustrojowe, stan hormonalny, przestrzeganie higieny.

Przy łupieżu tłustym stosuje się przede wszystkim środki usuwające ze skóry głowy nawarstwione łuski łoju. Należą do nich maści zawierające w swoim składzie m. in. rozorycynę, dziegcie. Wciera się je na kilka godzin przed myciem aby całkowicie oczyścić włosy z zalegającej warstwy łojowej. Mycie włosów powinno być częste - co dwa, trzy dni. Między jednym a drugim cyklem mycia należy codziennie. w skórę głowy mieszanki leczące, które zapobiegają iu bakteryjnemu, powodują lekkie przekrwienie skóry wzmacniają stan włosów. Wszelkie płyny wzmacniające stosuje się w sposób następujący: włosy należy przeczesywać grzebieniem - przedziałek przy przedziałku, w miejsca te wciera się tamponikiem waty płyn, lekko uciskając skórę. Po wtarciu płynu w całą głowę, opuszkami palców, ruchami lekko uciskającymi, masuje się przez kilka minut by pozostała rozgrzana, następnie delikatnie rozczesuje się włosy grzebieniem i nadaje określony kształt fryzury.