ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU

Peruki

Nanogen jest znakomitym kosmetykiem do zagęszczania przerzedzonych włosów. Jednak w przypadku, gdy jest ich na głowie bardzo mało lub nie ma ich wcale, Nanogen nie znajduje już swojego zastosowania, gdyż mikrowłókna nie mają się do czego przyczepić. Jeśli myślisz o zakupie peruki, koniecznie najpierw przeczytaj nasze wskazówki. Dowiesz się wielu ważnych informacji niezbędnych przy jej zakupie. Pomimo, że przez wiele lat używanie tresek traktowane było jako porażka w walce z wypadaniem włosów, obecnie już tak się raczej nie myśli. Coraz więcej producentów oferuje nowoczesne peruki, których wygląd nie rzuca się już tak w oczy jak kiedyś. Jeśli myślisz o jej zakupie musisz określić na jaki wydatek jesteś gotowy, istnieje bowiem bardzo szeroki zakres cenowy oferowanych tresek. W zależności od ich rodzaju kosztują od 100zł do nawet 6 tysięcy.

Z włosów syntetycznych. To najtańszy segment tego rynku. Nie znaczy to jednak, że są one najgorsze. Są one lżejsze od naturalnych i łatwiejsze w pielęgnacji, jednak wygląd ich jest nieco gorszy. Z taką peruką można czuć się trochę jak aktor teatralny albo osoba na balu przebierańców. Oprócz wyglądu, ich największymi wadami jest to, że mogą się osuwać i to, że głowa się w nich dość mocno poci (szczególnie latem). Okres eksploatacji to około 1 rok. Pomimo, że jakościowo odbiegają one od naturalnych i tych zbudowanych na mikroskórze, na rynku obecnie można znaleźć wysokiej jakości peruki syntetyczne.

Z włosów naturalnych. Ich podstawową zaletą jest to, że są wykonane z włosów naturalnych, dlatego są miłe w dotyku i mają naturalny połysk. Ich żywotność jest dłuższa niż tych wykonanych z tworzyw syntetycznych - można je nosić nawet dwa lata. Poszczególne kosmyki takich tresek mogą być farbowane i przycinane. Ich cena zaczyna się od około 1500zł., jest więc znacznie wyższa. Do ich wad zaliczyć można możliwość osunięcia się oraz pocenie się głowy.

Zbudowane na mikroskórze. To najnowsza technologia wspomagająca walkę z łysieniem. Innowacyjny system mikroskóry określany jest również jako second hair (z ang. drugie włosy), hair pieces (kawałki włosów), micro systems (mikro systemy) lub hair system (systemy włosów). Są one również nazywane niechirurgicznym uzupełnieniem ubytków. Zastosowana w nich mikroskóra to żelowa siateczka wykonana z wysokogatunkowych materiałów syntetycznych. Może ona przybierać różne kształty, dlatego zapewnia możliwość stworzenia treski, która będzie zakrywać tylko czubek głowy lub innego miejsca objętego łysieniem. Do mikroskóry doczepa się sztuczne kosmyki, idealnie dopasowane kolorytem do tych prawdziwych. Dodatkowo w mikroskórze znajdują się niewielkie szczelinki, przez które mogą być wyprowadzone prawdziwe włosy. Jest to ogromna zaleta tej nowoczesnej technologii, której nie posiadały starsze modele. Peruki zbudowane na mikroskórze mają jednak kilka wad. Przede wszystkim są stosunkowo drogie. Ich cena może się wahać od 3 tysięcy do 6 tysięcy. Nie są trwałe i wymagają zmiany maksymalnie co dwa lata. W ich przypadku również występuje wzmożona potliwość głowy i nieprzyjemny świąd skóry.