ZOBACZ TO NA KRÓTKIM FILMIE (120 sek.)
  • jeff front
  • naomi front
  • jack front
  • jeff back
  • wendy front
  • jack back
PRZED UŻYCIEM
PO 30 SEKUNDACH*
GRAFICZNA WIZUALIZACJA
zagęszczanie włosów Nanogen
PRZED UŻYCIEM
PO UŻYCIU

Mikrowłókna do włosów

Świetnym rozwiązaniem dla osób z rzadkimi włosami mogą okazać się mikrowłókna do włosów, które zagęszczają włosy w kilkadziesiąt sekund.

Mikrowłókna do zagęszczania włosów są dla wielu nowością, ale na rynku istnieją już od ponad 30 lat! W ostatnich latach stają się one coraz bardziej popularne, głównie ze względu na coraz to lepszą jakość i stosunkowo niewysoką cenę. Najnowsze mikrowłókna Nanogen zagęszczają obecnie włosy około 400% lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Mikwołókna mocniej wczepiają się we włosy i dłużej się w nich trzymaj. Efekt gęstych włosów jest więc coraz lepszy i dlatego coraz więcej osób z rzadkimi włosami sięga po takie właśnie rozwiązanie. Zagęszczanie włosów mikrowłoknami najlepiej ilustruje poniższa grafika.

mikrowłókna do włosów

Jak widać na powyższej grafice, efekt zagęszczenia włosów za pomocą mikrowłókien jest godny uwagi. Powyższe zdjęcia nie są żadną przeróbką, ale prawdzimy zdjęciami przedstawiającymi działanie mikrowłókien do zagęszczania włosów.

Sposób użycia takiej posypki zagęszczającej włosy jest niezywkle prosty. Najpierw układa się dowolną fryzurę, a w miejscach gdzie prześwituje skóra głowy, stosuje się kosmetyk. Taki kosmetyk zagęszczający włosy wyglądem przypomina nieco solniczkę, gdyż na końcu pojemnika znajduje się siteczko przez które przesypują się mikrowłókna, które łatwo wczepiają się we włosy. Na samym końcu dobrze jest spryskać zagęszczone włosy lakierem utrwalającym, ale uzyskać trwalszy efekt gęstych włosów i mieć większy komfort w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak silny deszcz, śnieg czy wiatr. Mikrowłókna do włosów po ich właściwym zastosowaniu powinny być całkowicie odporne na takie niekorzystne warunki atmosferyczne.

Czy mikrowłókna do włosów rozwiązują problem łysienia zawsze i w każdym przypadku?

Oczywiście, że nie. Gdyby tak było problem łysienia już by w zasadzie nie istniał, a sam kosmetyk zagęszczający włosy byłby jednym z najbardziej popularnych kosmetyków w drogeriach. Dlaczego tak nie jest? Ponieważ taki zagęszczacz do włosów jakim są mikrowłókna sprawdza się tylko w przypadku włosów średnio-przerzedzonych i zupełnie nie nadaję się dla osób pozbawionych włosów lub z małą ich ilością.

Mikrowłókna bowiem stworzone są głównie białka keratynowego, a wyglądem przypominają koloryzowany proszek do włosów. Taki proszek do zagęszczania włosów żeby zadziałał musi się do czegoś przyczepić. Jeśli włosów jest tak mało, że mikrowłókna nie mają się do czego przyczepić, proszek przesypie się przez włosy i opadnie na skórę głowy. Wizualnie nie będzie to ładnie wygladać, dlatego właśnie mikrowłókna do włosów mogą być stosowane tylko dla osób z średnio-przerzedzonymi włosami. Wbrew pozorom osób z takimi włosami nie jest aż tak dużo dlatego popularność tego typu proszku do zagęszczania włosów nie jest aż tak duża jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Keratynowe włókna zagęszczające włosy Nanogen - u kobiet

Mikrowłókna w sprayu - ciekawa alternatywa, ale czy dla wszystkich?

W ostatnich latach na rynku pojawiły się mikrowłókna w sprayu o nazwie HairFor2. Można powiedzieć, że to taki kosmetyk 2w1, ponieważ jednocześnie zagęszcza i utrwala włosy, a ponadto te tzw. włosy w sprayu HairFor2 potrafią zagęścić o wiele bardziej przerzedzone włosy niż mikrowłókna. Wadą ich największą jest natomiast to, że nieco farbują i dlatego włosy nie wyglądają całkowicie naturalnie lecz tak jakby lekko przyfarbowane. Jest również nieco trudniejszy w zastosowaniu, gdyż trzeba bardzo uważać żeby nie pogrudzić ubrania, czoła czy uszy. Taki lakier zagęszczający włosy może również z biegiem czasu lekko brudzić otoczenie, np. umywalkę czy lustro. Mikrowłókna w sprayu cieszą się jednak również coraz większą popularnością, głównie wśród Pań, gdyż nie tylko eliminują efekt łysych plackow, ale również dodają włosom gęstości i sprężystości.

mikrowłókna w sprayu

Czy mikrowłókna do włosów rzeczywiście sprawiają, że włosy stają się gęste w 30 sekund?

Tak, gęste włosy w 30 sekund to wcale nie jest przesada, gdyż kosmetyk jest tak prosty w zastosowaniu, że wystarcza naprawdę pół minuty aby pozbyć się efektu rzadkich, przerzedzonych włosów. Istnieje jedna pewien konflikt, gdyż kobiety często myślą, że gęste włosy w 30 sekund to efekt push up i ich cienkie włosy nagle staną się niesamowicie gęste. Mikrowłókna do włosów nie dają efektu push up i nie powodują burzy włosów, a jedynie subtelnie i bardzo naturalnie ukrywają przerzedzenia i prześwity skóry głowy. Zagęścić rzadkie włosy i uzyskać efekt push up można natomiast stosując wspomniane już powyżej mikrowłókna w sprayu HairFor2. Jednak trzeba się również liczyć z konsekwancjami stosowania tego typu lakieru zagęszczającego włosy opisanymi powyżej.

Polska historia powstania mikrowłókien do włosów

Nie wiele osób wie, że historia powstania mikrowłókien do włosów jest bardzo związana z Polską. Otóż po raz pierwszy taką prowizoryczną posypkę zagęszczającą włosy stworzył jeszcze w latach 80-tych Mark Kress, amerykański biznesmen pochodzenia polskiego (ojciec Marka był Polakiem). Mark w wieku młodzieńczym bardzo przejmował się swoimi, coraz to rzadszymi włosami i szukał skutecznego preparatu zagęszczające włosy. Jednak żadne środki obecne wówczas na rynku nie działały tak jak by tego sobie oczekiwał Mark. Chciał bowiem szybkich efektów, a nie długotwałych, wątpliwych kuracji.

Kiedyś w końcu wpadł na pomysł, że stworzy zagęszczacz do włosów, który będzie się składał z własnych pociętych włosków. Na początku efekt był bardzo słaby gdyż mikrowłókna łatwo przesypywały się przez włosy, jednak w miarę jak udoskonalał ten swój zagęszczacz do włosów, efekty stawały się coraz lepsze. W ten sposób stworzył proszek do włosów, który kilkadziesiąt lat później stał się bardzo popularny i zaczął być stosowany powszechnie nie tylko przez gwiazdy kina i telewizji, ale również przez zwykłe osoby.